Drobní čeští akcionáři mají podle konzervativních odhadů v akciích z kuponové privatizace stále miliardy korun. Jen hodnota nevyzvednutých dividend v Pražské teplárenské činí například podle poradce a soukromého investora Jana Hejkala 75 milionů korun.

Pokud schválí valná hromada dobrovolnou dražbu akcií Ostroje, mohla by podle jeho slov firma odkoupit od malých investorů akcie rovněž za 75 milionů korun.

Šéfredaktor In-Server.cz Martin Garnac, který se touto problematikou zabývá, upozorňuje, že stále existuje 457 firem z kuponové privatizace. Účetní hodnotu podílu menšinových akcionářů ve 423 firmách, s jejichž akciemi se neobchoduje na burze či v RM-Systému, odhadl na 21,7 miliardy korun.

"Jde o podíl menšinových akcionářů ve zmíněných 423 firmách, odečtený od podílu majoritního, nebo i dalších velkých majitelů na vlastním kapitálu těchto společností," vysvětluje Garnac výpočet.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.