Neskutečný, fantastický svět představuje nynější výstava italského barokního grafika Giovanniho Battisty Piranesiho, kterou v pražském Clam-Gallasově paláci pořádá Národní galerie. Piranesi žil v letech 1720 až 1778 a jeho dílo mělo tehdy dopad na celou Evropu, umělcova grafická alba se často nacházela také ve sbírkách české šlechty.

Snovými vizemi vtělenými do římské architektury a až manýristickým pohráváním si se světlem a stínem ovlivnil Piranesi i řadu romantiků, za svého předchůdce ho považovali také někteří symbolističtí malíři. Piranesiho melancholické prostory a mnohonásobná, bludná schodiště inspirovaly i moderní spisovatele, včetně Jorgeho Luise Borgese či Franze Kafky.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.