Úterý 25. listopadu letošního roku nebylo v pražských kancelářích filmové distribuční společnosti Falcon na Václavském náměstí právě typické. Šéf firmy, která v Česku distribuuje do kin filmy společností Sony Pictures a Disney, Jan Bradáč dostal ráno urgentní zprávu z americké centrály. Nikdo z firmy se nesmí dotknout počítače. Informace jsou v tuhle chvíli dost zmatené. Centrála Sony Pictures oznámila, že o den dříve došlo k napadení jejich počítačů a je možné, že hackeři rozeslali po celém světě zavirované e-maily, tvářící se jako finanční reporty. V době, kdy se Bradáč a jeho lidé v kancelářích na Václavském náměstí snaží bez pomoci počítačů zjistit, co se děje (zkuste si to, není to nic snadného), většina zpravodajských televizí na severní polokouli už má hackerský útok na jedno z největších světových filmových studií jako hlavní zprávu dne. Během následujících hodin a dnů dostane celá událost mezinárodní rozměr, ovlivní světovou politiku, z několika vrcholových manažerů Sony Pictures udělá hlupáky. Ale především ukáže, jak snadné je dnes dostat na kolena počítačovým útokem sebevětší průmyslový kolos.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.