Může to být mezinárodní neúspěch Česka na právním poli. Vůbec prvního českého kandidáta na funkci generálního advokáta Soudního dvora EU, Michala Bobka, o němž dnes rozhoduje vláda, možná i v případě jejího souhlasu odmítnou evropské orgány. A to kvůli Bobkovu nízkému věku a nedostatečné praxi.

Ke kandidatuře sedmatřicetiletého obecně respektovaného profesora evropského práva Bobka, který působí na univerzitách v Oxfordu a v Bruggách, je značně skeptický například europoslanec a šéf výboru pro právní záležitosti Pavel Svoboda. "Šance moc dobré nemá," řekl Svoboda v rozhovoru pro lednové číslo měsíčníku Právní rádce. Obává se tak, že Česká republika může tímto návrhem v historicky krátké době už podruhé narazit.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.