Ten, jehož pozvání zastínilo význam lednových oslav 70. výročí osvobození Osvětimi, nakonec do Prahy vůbec nedorazí. Diplomatické zdroje se shodují, že ruský prezident Vladimir Putin velmi pravděpodobně nevyslyší pozvánku Miloše Zemana a na vzpomínkovou konferenci nepřijede. Mimo záznam panuje také shoda v tom, že Putinova nepřítomnost věci prospěje. Česko se tak bude moci věnovat tomu, proč se v létě rozhodlo oslavu spolupořádat - aby si spolu s ostatními státy připomnělo pád nacismu a nutnost proti nesnášenlivosti nadále bojovat.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.