Drobní podnikatelé i živnostníci přišli o ochranu, kterou dosud ve vztahu k telekomunikačním operátorům měli. Od Nového roku platí, že pokud vypovědí smlouvu s operátorem předčasně, musejí doplatit všechny zbývající měsíční platby až do konce platnosti smlouvy.

Dosud podnikatelé, stejně jako běžní spotřebitelé, měli právo smlouvu ukončit a zaplatit jen pětinu zbývajících paušálů. Novela zákona o elektronických komunikacích, pro niž navzdory varování Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) postupně zvedla ruku drtivá většina poslanců i senátorů a s níž neměl žádný problém ani prezident Miloš Zeman, však termín "spotřebitel" nahradila slovem "účastník". Tím o ochranu přišli všichni, kdo telekomunikační služby nakupují pro své podnikání.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Dosud podnikatelé, stejně jako běžní spotřebitelé, měli právo smlouvu ukončit a zaplatit jen pětinu zbývajících paušálů.
  • Novela zákona o elektronických komunikacích však termín "spotřebitel" nahradila slovem "účastník".
  • Tím o ochranu přišli všichni, kteří telekomunikační služby nakupují pro své podnikání.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.