Zápisy v katastru nemovitostí mají od Nového roku velmi důležitý význam. V souvislosti se změnami v občanském zákoníku platí, že co je zapsáno v katastru, to je pravda - i kdyby byl skutečný majitel s řádnou smlouvou někdo jiný než ten, jehož jméno figuruje v rejstříku. Úprava má chránit kupce, kteří si nemovitosti pořizují v dobré víře, že jednají s pravým a poctivým majitelem.

Novinka platí už od loňského ledna, ale vlastníci pozemků nebo domů měli rok na to, aby si zápisy v katastru překontrolovali a dali do pořádku, co nesouhlasilo. "Lze říci, že od 1. ledna 2015 platí: co je psáno, to je dáno. Nebo také, že zapsané právo existuje, nezapsané právo neexistuje," říká Daniela Šustrová, vedoucí kanceláře pražského katastrálního úřadu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.