Pokles cen ropy trápí vedle Ruska i další velké exportéry této suroviny. Mezi země, které to nejvíce ohrožuje, patří Venezuela a Nigérie. V obou případech tvoří ropa drtivou část příjmů, které plynou z vývozu. Experti se domnívají, že nejhůře je na tento pokles připravena právě Venezuela, která se potýká s rostoucím rizikem platební neschopnosti. Oproti tomu Nigérii kvůli propadu cen této suroviny hrozí sociální nepokoje.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Na Venezuelu dopadá propad cen ropy výrazněji než na další země.
  • Latinskoamerická země kvůli nedostatku devizových rezerv dlouhodobě snižuje dovoz. Chybí mléko, mouka ale i toaletní papír nebo některé léky.
  • Zemi trápí odliv mozků, rostoucí kriminalita, výpadky elektrického proudu a jedna z nejvyšších inflací na světě.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.