Do Česka zamířilo mnoho zahraničních investorů, firmy otevíraly nové pobočky, nabíraly zaměstnance a platy rostly. Rok 2014 byl z pohledu tuzemského trhu práce úspěšný, shodují se personalisté z významných personálních agentur. Uplynulých 12 měsíců hodnotí vesměs velmi pozitivně a podobný trend očekávají i pro letošek.

"V posledním půlroce jsou firmy v Česku aktivnější a zahraniční podniky otevírají v tuzemsku nové pracovní pozice. Naši klienti poptávali hlavně obchodní manažery nebo reprezentanty, IT manažery a programátory, specialisty do výroby a také pracovníky na technologické pozice," říká David Petrů, ředitel personální agentury Hill International.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Rok 2014 byl pro trh práce příznivý, nejvíce byli žádáni konstruktéři, obchodníci, programátoři a projektoví manažeři.
  • Platy jsou ale oproti období před rokem 2009 stále níž, na trhu je stále dost kvalitních volných uchazečů.
  • Personalisté upozorňují, že firmy musejí i letos počítat s malou ochotou Čechů stěhovat se za prací.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.