Stručný popis české zahraniční politiky v roce 2014, tedy za vlády Bohuslava Sobotky, by mohl znít: ve staré formě probíhá pokus o nový obsah.

Začněme od formy. Přes vládou deklarovanou snahu o jednotný postup je česká zahraniční politika stále průmětem domácích politických válek. A to patrně ještě více než za většiny předchozích vlád. Ač jsme mysleli, že sebestřednost Václava Klause už nic nepřekoná, Miloš Zeman nás usvědčil z nedostatku představivosti. Klaus se choval jako trucovité dítě, když například dlouho váhal s podpisem Lisabonské smlouvy, ale všichni tak nějak tušili, že to nakonec udělá. Zatímco Zeman je skutečně nepředvídatelný.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Česká zahraniční politika se stále tříští mezi několik center.
  • Miloš Zeman je ve věci ukrajinské krize a role Moskvy neřízenou střelou.
  • Premiér i ministr zahraničí jsou rukojmími tvrdého vnitrostranického soupeření v ČSSD.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.