David Matásek je už léta především hercem činohry Národního divadla, pro většinu lidí ovšem je a bude kytaristou problémové skinheadské kapely Orlík a Kendym z filmových Básníků. A tuhle svoji nálepku upřímně nenávidí.

David Matásek (1963)

Pochází z umělecké rodiny, jeho otec Petr Matásek je významný scénograf, matka Jana Matásková je grafička.

Vystudoval Pražskou konzervatoř.

V letech 1991 až 1995 působil v Národním divadle, poté byl členem souboru Divadla Komedie. V roce 2002 odešel s uměleckým šéfem Komedie Michalem Dočekalem do souboru činohry Národního divadla, jejímž členem je dodnes.

Je potřetí ženatý, má tři děti.

"Těch postav v showbyznysu je tolik, že se musí ke každému jménu připsat nějaká ikonka. Iveta Bartošová? To je ta od Rychtáře, co ji přejel vlak. Matásek? To je ten skinhead, co hrál v Básnících... Ne Kříž, ten druhý! Rozhovoru, kdy mi někdo nepoloží otázku na Kendyho, se asi dočkám až v krematoriu. Přijdou za mnou novináři, jsou perfektně připravení, a stejně ke konci rozhovoru zašveholí: ,Víte, vy se asi budete zlobit, ale nevolal vám pan režisér Dušan Klein, že byste se zase sešli?‘ To si říkám, že to snad není možné…"

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.