Kdysi začínal jako firemní právník, v posledních letech se ale z Daniela Křetínského stal největší český akviziční dravec. Letos se jeho Energetickému a průmyslovému holdingu povedl důležitý krok: vykoupil podíl nejbohatšího Čecha Petra Kellnera ve společnosti a nyní plánuje mohutnou zahraniční expanzi. Pokud se povede, může EPH posunout ve výrobě elektřiny i nad lídra trhu, polostátní ČEZ.

Masivní nakupování ale znamená i růst zadlužení celé skupiny, které se dnes blíží čtyřem miliardám eur (zhruba 100 miliard korun).

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.