Východ Evropy patří Octavii. V osmi zemích je nejprodávanější, v dalších jí první příčka často jen těsně unikla. Škoda Octavia se letos poprvé zabydlela mezi desítkou nejprodávanějších aut Evropy. V listopadu šlo dokonce o šesté nejprodávanější auto kontinentu. Dlouhodobě se jedná o zcela nejprodávanější kombi i liftback.

Současný úspěch Octavie táhne i samotnou Škodu Auto, největší český průmyslový podnik a největšího domácího exportéra. Celkem se za prvních jedenáct měsíců roku prodalo 354 tisíc Octavií, z nichž na Evropu připadalo 228 tisíc - z toho bylo 140 tisíc kombíků, jež se mimo Evropu prakticky neprodávají.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.