Když nový československý prezident Václav Havel koncem prosince 1989 poskytoval jeden z prvních rozhovorů, novináři z německého časopisu Stern zažili, jak v hradní rezidenci Gustáva Husáka svěšuje obrazy socialistického realismu a odtahuje bronzové sochy. Tři měsíce nato už prezident Spolkové republiky Německo Richard von Weizsäcker přijížděl na trochu jiný Pražský hrad: Havel jej přijal v renovovaných kancelářích, hradní stráž poprvé oblékla uniformy navržené Theodorem Pištěkem a mezi slavnostní hradní hudbu přibyla Janáčkova Sinfonietta.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.