Poslanci řeckého parlamentu mají v pondělí poslední možnost zvolit nového prezidenta. Pokud se jim to nepodaří, budou podle ústavy následovat předčasné parlamentní volby.

I když se pro jediného prezidentského kandidáta Stavrose Dimase vyslovilo v druhém kole více poslanců než v kole prvním, ke zvolení mu stále chybí dvanáct hlasů.

Řecký premiér Antonis Samaras proto v sobotu vyzval zbývající poslance, aby v pondělí pomohli prezidenta zvolit.

"Řečtí občané nechtějí předčasné volby a já jsem udělal a dělám vše pro to, abych je odvrátil," řekl Samaras v rozhovoru pro řeckou státní televizi. Pokud by se předčasné parlamentní volby na začátku příštího roku ale přece jen konaly, je si Samaras jistý, že by je opět vyhrála jeho Nová demokracie.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.