Devětatřicetiletý Marek Epstein patří v posledních letech k nejúspěšnějším českým scenáristům. Do značné míry i proto, že své psaní vnímá více jako řemeslo než jako poslání, že k němu přistupuje spíše pragmaticky než romanticky. Zdálo by se tedy, že když si odskočí k literatuře, bude psát osobněji, uvolněněji, méně schematicky. Možná to platilo o jeho novele Ohýbač křížů z roku 2007, která však trpěla mnoha neduhy debutu. Letos vydaný soubor povídek Ocucanej konec už svědčí o větší zručnosti, zároveň však děj několika textů sklouzne právě ke schématu. Čím méně Epstein tlačí svůj příběh k pointě, tím bývá lepší.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.