Antonis Samaras se zoufale snaží odvrátit předčasné volby. Řecký premiér už k tomu ale příliš šancí nemá. Řekové půjdou volit už na přelomu ledna a února - pokud se parlamentu nepodaří zvolit prezidenta. Má už na to přitom jen dva pokusy. V úterý je první z nich.

Ke zvolení nástupce pětaosmdesátiletého prezidenta Karolose Papouliase by koalice potřebovala 200 hlasů, má jich ale jen 155. Samaras se snaží získat hlasy co nejvíce členů menších parlamentních stran, stále jich ale nemá dost. Všechnu naději proto upírá k třetímu kolu volby, které se uskuteční 29. prosince.

V tu chvíli už bude potřebovat podle ústavy ke zvolení hlavy státu jen 180 hlasů. Řecká média ale v pondělí psala, že se Samarasově Nové demokracii zatím podařilo přemluvit pouze 14 poslanců. 11 hlasů jí tak bude stále chybět.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.