Napsal závěť. Pak si sbalil spacák, batoh a kufr a vydal se na riskantní cestu. Když čtyřiasedmdesátiletý německý novinář Jürgen Todenhöfer odjel na začátku prosince do oblasti ovládané teroristickou organizací Islámský stát (IS), nevěděl, jestli se ještě vrátí. Riziko bylo obrovské.

Desetidenní pobyt na iráckém a syrském území, které kontrolují radikálové IS, přežil a nyní je zpátky v Německu. Jako první západní novinář oficiálně navštívil nebezpečnou oblast a svůj dojem shrnuje jednoduše: "IS je mnohem silnější a nebezpečnější, než si my tady myslíme. Každý den se připojují stovky bojovníků z celého světa."

Okolo organizace IS navíc panuje opojné nadšení, jaké Todenhöfer prý v žádném jiném válečném konfliktu dosud nezažil. V rozhovorech pro německá média Todenhöfer uvedl, že Islámský stát chce údajně zavraždit na Blízkém východě, ale i v dalších regionech světa 150 milionů až 500 milionů lidí.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.