Propad cen ropy, s nímž před pár měsíci nikdo nepočítal, bude mít dopad nejen na tučná konta šejků, peněženky řidičů, marže rafinerií či schopnost Ruska přežít západní sankce. Nízké ceny klíčové energetické suroviny a jejich nejistý výhled by mohly otřást akciovými a dluhopisovými trhy nebo i hodnotou luxusních nemovitostí či fotbalových klubů.

Jádrem problému jsou petrodolary - příjmy z těžby ropy, které z největších producentů udělaly boháče s potřebou ohromné sumy někam umístit. Typicky jde o investice na burze.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.