Advent je pro křesťany dobou radostného očekávání příchodu Spasitele, pro nás všechny by pak měl být časem rozjímání, dobrých skutků a také dobou zklidnění. Ostatně takový byl životní styl našich předků, s intenzivní prací na polích od jara do podzimu a odpočinkem v zimě. Tedy o odpočinek tak úplně nešlo, pracovalo se také, ale přece jen o poznání volněji. Bylo by proto žádoucí zklidnit se i v dnešní uspěchané době, ale nějak nám to prostě nejde. Platí to i o vědcích, o nichž si leckdo myslí, že mají přece jen volnější pracovní režim. Jistě, věda není práce u pásu ani na směny, ale že by si vědci užívali klidného adventu...?

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.