Last Christmas I gave you my heart...," bože, jak děsně ho tyhle přihlouplé písničky otravují a ničí. Vodopád sentimentality jako obvykle před Vánocemi, bahýnko emocí, co se jím oplácávají ti, co o srdci, natožpak o dávání nevědí vůbec nic.

Muž v červeném obleku s bílými kožešinovými lemy, čepičkou a bílými vousy úlevně usrkává Coca-Colu. Nápoj, který musí pít, taková je tradice. Koneckonců, díky tomu černýmu jedu existuje. Santa pije Coke, posledních pár let už jen tu dietní anebo rovnou Zero, ale je to jeho značka. Santa je cola - duchem by měl!

Dnes si jen zprudka vypláchne ústa a úlevně vyplivne podivně bublající tekutinu na zem. "Šššš...," skvrna sladké černoty u pravé nohy postupně mizí před očima jako ty krásný mezilidský city, na něž si po Štědrým dnu už nikdo ani nevzpomene.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru