Výrobci automobilů v Rusku se připravují na hubené roky. A přizpůsobují tomu své kapacity. Závod v Kaluze, jehož hlavním vlastníkem je německý Volkswagen a vyrábí i modely Škoda, se podle informací deníku Wall Street Journal v příštím roce hodlá zbavit 600 zaměstnanců. Spolu s letošním propouštěním ve stejném rozsahu to znamená, že zaměstnanecký stav továrny klesne o čtvrtinu.

Jestli se opatření dotkne i výroby škodovek, není známo. Jelikož ale celým ruským trhem otřáslo prudké znehodnocení měny, doprovázené všeobecným zdražováním a poklesem životní úrovně, je to více než pravděpodobné.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.