Nabiullinová předvedla tento týden pořádný veletoč. Po desetiprocentním pondělním propadu rublu svolala mimořádné zasedání bankovní rady a ještě v noci na úterý zvedla klíčovou sazbu z 10,5 až na 17 procent. Ani tento drastický krok však rublu, který od počátku letošního roku přišel skoro o polovinu hodnoty, nepomohl.

Po středečním "vzepětí" o deset procent včera zase zeslábl. Zavinil to prezident Vladimir Putin, který na včerejší tiskové konferenci nepředložil žádný konkrétní návod, jak ven ze současné finančně-měnové krize. Ta hrozí, že se "přelije" do krize hospodářské. Ujištění, že stát nebude vývozce nutit, aby prodávali část devizových výnosů, na finanční trhy neudělalo žádný dojem.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Guvernérka ruské centrální banky Elvira Nabiullinová neváhala svolat kvůli padajícímu rublu noční zasedání.
  • Její razantní kroky ale zatím ruské měně nepomohly.
  • Může ještě sáhnout na zlatý poklad.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.