Já jsem to říkal a pak to takto dopadá (samozřejmě špatně), je jedna z oblíbených hlášek hlavního hrdiny seriálu Teorie velkého třesku Sheldona Coopera. Klidně by ji mohla převzít Česká národní banka, která dlouhá léta varuje před sektorem kampeliček a jediným výsledkem onoho varování je setrvalý nárůst bilanční sumy (tedy i vkladů) a stejně tak setrvale nové a nové krachy kampeliček.

Nyní se další novela zákona o kampeličkách snaží podmínky pro klienty dál zpřísnit, a omezit je tak v jejich nadšení nejistých investic. Stačí připomenout, že se za poslední rok položily dvě kampeličky a že koncem 90. let zde působilo přes stovku družstevních záložen, zatímco dnes jich je jedenáct.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru