Prezident Miloš Zeman 17. prosince podepsal novelu, podle níž od poloviny příštího roku začne platit pravidlo 1 : 10. To jednoduše znamená, že klienti, kteří jsou zároveň členy družstev, budou mít úročen maximálně desetinásobek svého členského vkladu.

Lidé, kteří chtějí vydělat na úrocích nabízených kampeličkami, tak musejí počítat s tím, že v případě jejich krachu přijdou o podstatnější část peněz. Na členský vklad do základního jmění záložny, dosud zpravidla velmi nízký, se totiž nevztahuje pojištění vkladů.

Jestliže například člen družstva vloží do jmění záložny deset tisíc korun, bude se mu úročit na běžném účtu maximálně sto tisíc. A pokud záložna zkrachuje, o oněch deset tisíc v základním jmění nenávratně přijde.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru