Litomyšlský zázrak platí dnes už za terminus technicus... Odborníci si pod ním představují "fungující město, koncepční budování kvalitní současné architektury a oživování historických částí takovým způsobem, že se z nich nestává skanzen pro turisty, ale dá se v nich plnohodnotně žít".

To píše i Petr Volf ve své nové knize Litomyšl, renesanční město moderní architektury, ve které čtenáři představuje 42 unikátních staveb či rekonstrukcí, které se na území města v posledním čtvrtstoletí povedly.

Co stavba, to architektonická perla a špičkový autor nebo autoři projektu. Ti se mimochodem shodují na tom, že kdyby nebylo osvícených litomyšlských radních, žádný zázrak by se nekonal.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.