Zábavní průmysl. Řekněte si ta dvě slova nahlas: zábavní průmysl. Není to zvláštní? Máme průmysl na výrobu zábavy. Zábava se stala prací, industrií, oborem, složkou HDP. Na výrobu zábavy máme celé odvětví, továrny, výrobní linky, odborníky. O čem to svědčí? Že si neumíme vytvářet zábavu sami, že se nedokážeme moc bavit sami. Problém je v tom, že nás přestává bavit i náš vlastní zábavní průmysl.

Poslední díl Hobita je zcela zbytečným filmem, ve kterém slavný režisér stvořil barvotiskovou parodii na své dílo. Hobit upadal od prvního dílu, druhý byla útrapa a třetí byl mučení. Celá trilogie sama skončila tak, že vypadá jako kýčovitý trpaslík porcelánový nebo ještě lépe umělohmotný, růžolící se na jakési nevkusné zahradě. Hobit se tak stal pravým opakem Pána prstenů. Brilantní dialogy byly nahrazeny placatými, že má člověk tendenci smát se, když hrdinové hovoří vážně, a plakat, když "padne vtip". Možná je to únavou jednoho člověka, možná celého týmu, ale co když před vlastníma očima vidíme únavu jistého žánru filmu jako takového?

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru