V bývalých zlatnických dílnách na pražském Žižkově už neplanou hořáky ani se nesype zlatý prach z miniaturních pilníků. Klenotníky shrbené nad pracovními stoly nahradila díla umělce Krištofa Kintery, která později ještě doplní práce skupiny Rafani a kreslířů Jiřího Franty s Davidem Böhmem. Nedávno se totiž skupina soukromých galerií na území Prahy 3 rozrostla o další výstavní prostor s názvem Nevan Contempo.

Nová galerie Mikuláše Nevana sídlí ve dvoře starého činžovního domu v těsné blízkosti fotbalového stadionu Viktoria Žižkov a je tak nedaleko od dalších dvou galerií, Hunt Kastner a Drdova Gallery, zabývajících se převážně konceptuálním uměním.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.