Rusko prožívá noční můru, která je mu až moc dobře povědomá z 90. let minulého století. Obrovské znehodnocení měny během několika hodin, skokové zdražování, fronty před směnárnami s divoce blikajícími tabulemi, kterým najednou na kurz nestačí obvyklý počet cifer. To vše se už nikdy nemělo opakovat a právě na tomto slibu postavil ruský prezident Vladimir Putin svou politickou kariéru. Teď je přízrak nestability a chaosu zpátky - a straší i Evropu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Centrální banka na mimořádném nočním zasedání zvýšila sazby o 6,5 procentního bodu na 17 procent ve snaze přesvědčit trh, že další oslabování rublu, který do té doby od začátku roku ztratil polovinu hodnoty, již nepřipustí.
  • Jenže drastický krok přišel moc pozdě a působil spíš zoufalým dojmem.
  • Jeho efekt se vyčerpal po několika minutách ranního obchodování a ruská měna se řítila do hlubin dál. Na trzích vypukla panika.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.