Antimonopolní úřad opět potrestal České dráhy. Tentokrát milionovou pokutu dostaly za to, že si k soupravám Railjet půjčily od Rakouských drah lokomotivy Taurus, aniž by firma vypsala soutěž. Navíc ani neoznámila, že zakázku v hodnotě desítek milionů korun zadala napřímo.

Úřad tak zamítl odvolání Českých drah a pravomocné rozhodnutí o nelegálnosti jejich postupu mohlo ohrozit spoje z Prahy do Rakouska. Právníci drah ale našli řešení. Vytáhli smlouvu s Rakouskými drahami z roku 2012, která řeší dohodu o vzájemném provozu mezi Českem a Rakouskem a obsahuje i možnost pronájmu lokomotiv, pokud to ČD budou potřebovat. Od neděle se tak lokomotivy půjčují podle nového dokumentu, a ne podle toho, který napadla Škoda Transportation a za který dráhy dostaly pokutu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.