"Drazí přátelé, na základě znechucení nad akceptací rasismu v české společnosti jsem se rozhodl ke své nové performanci. Vždy když potkám na ulici místního romského občana, pokusím se jej políbit." Fotografie s tímto textem, na které k sobě rozcuchaný performer Milan Kohout tiskne romskou ženu, zahajuje novou výstavu v Galerii Národní technické knihovny v Praze. Expozice nese název Xenofilia, a jak už je z prvního exponátu zřejmé, chce se pokusit překlenout zákopy, jež od sebe dělí Romy a českou "bílou" většinu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Nová výstava v Národní technické knihovně v Praze se zaměřuje na vztah Čechů k menšinám.
  • Zastoupen je tu například Tomáš Rafa, který navrhl takzvanou česko-romskou vlajku.
  • Série panelů na výstavě připomíná, jak se k Romům stavěl například už Karel VI.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.