Zanedbaný areál bývalého pivovaru založeného hrabětem Maxmiliánem Thunem v Děčíně původně Vojtěch Ryvola vůbec nechtěl koupit. Dnes je jeho pýchou. Někdejší pivovar přestavěný na obchodní centrum sbírá jedno prestižní ocenění za druhým. Kvůli jeho provozu jezdí Ryvola - rodák ze Šumavy - každý týden na pár dní do Děčína přes celou republiku ze svého domova na západním Slovensku.

Příběh Centra Pivovar Děčín začal v roce 2007, kdy bratři Vojtěch a Václav Ryvolovi prodali firmu na údržbu budov, jež se za 15 let existence rozrostla z jednoho zaměstnance na sedm set. Rodinný podnik provozoval technickou správu desítkám obchodních center nejen v Česku, ale i na Slovensku a v Bulharsku. "Byl to tak velký kolos, že už jsem to nechtěl dělat," vysvětluje Ryvola důvod, proč se byznys rozhodl prodat. Motivací bylo i to, že se mu kvůli pracovnímu nasazení zhoršil zdravotní stav. Utržené peníze chtěl Ryvola někam investovat a dostával různé nabídky. Když za ním přišel jeden člověk s tím, jestli nechce koupit děčínský pivovar, nechtěl o tom nejprve ani slyšet.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.