Extrémní biker Jan Kopka je v očích ostatních lidí dobrodruh. Klidně vyrazí na tisíce kilometrů dlouhý závod, ve kterém se člověk musí spolehnout sám na sebe a náhodnou pomoc.

"Moc mě ovlivnily. Vznikly o nich reportáže a knihy, o které měli lidi velký zájem. Ovšem pořád to byly jen zprostředkované zážitky. Tak jsem vymyslel, že to udělám i tady," vysvětluje, proč přenesl zahraniční inspiraci do Česka.

Jan Kopka je přesvědčený o tom, že čím je závod drsnější, tím rychleji se účastníci odpoutají od běžných problémů. Má ostatně bohaté zkušenosti z akcí po celém světě - ať už se jedná třeba o pouštní Mongolia Bike Challenge či aljašský Iditarod Trail Invitational. Mimochodem, tento asi vůbec nejtěžší závod světa, který se jede 1800 km napříč Aljaškou, v roce 2007 vyhrál. Letos byl pátý, ale pořadí podle něj vůbec důležité není.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.