Co má zabránit tomu, aby se rok co rok opakovaly situace, kdy společnosti ani na konci roku nevědí, jaká daňová pravidla pro ně budou od ledna platit? Firmy, daňoví odborníci, a dokonce i finanční správa se shodují na tom, že by výrazně pomohl zákon, který by dával dostatečný čas se na změny připravit. "Daňové změny by měly být schvalovány s půlročním až ročním předstihem," zastává se byznysu například senátor z ČSSD Radko Martínek.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Už dva roky se ministerstvo financí podílí na pilotním projektu, v němž se snaží všechny zákony s dopadem na byznys vydávat od 1. července nebo od 1. ledna.
  • Samotné nasměrování platnosti nových byznysových zákonů ke dvěma dnům v roce ale nestačí, když podnikatelé nemají žádný čas na to, aby se na změněnou situaci připravili.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.