Prudký pokles popularity prezidenta Miloše Zemana vedl k rozhodnutí, že si najme poradce, aby mu ji dokázali vrátit. Podle ředitele zahraničního odboru prezidentské kanceláře Hynka Kmoníčka "budeme muset pravděpodobně některé připravované kroky prezidenta mít lépe mediálně pokryty". To v překladu znamená méně vulgarit ve veřejném projevu, cestování prezidentským speciálem, a nikoliv soukromých jetem, a možná i lepší strategii, jak vysvětlit lépe vlastní mnohdy kontroverzní názory, když už se jich hodlá držet.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Žádný prezident České republiky nebyl "jen" kladečem věnců a udílečem vyznamenání.
  • Všichni se snažili společnost nějakým způsobem ovlivňovat a všem se to do značné míry podařilo.
  • Prezident by se však neměl řídit výzkumy veřejného mínění, ale tím, co je dané právem, ústavou.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru