Kněžím na některých jihopolských farnostech přibyla nedávno jedna neobyčejná povinnost. Kromě klasického kázání v neděli v kostele také upozorňovali své farníky na to, ať při přechodu a přejezdu kolejí dávají pozor, aby je nesrazil vlak.

I když to vypadá jako historka z 19. století, má tlumočení vzkazu od správce polských kolejí význam. Dosud tam byli chodci i řidiči zvyklí, že po trati párkrát za den padesátikilometrovou rychlostí projede nákladní vlak. Od neděle ale po stejné trase jezdí i Pendolino. A to násobně častěji a násobně rychleji.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.