Po revoluci začali pracovníci plzeňské charity jezdit za svými kolegy do německého Bavorska, aby se od nich přiučili, jak podnikat. Spolupráce nejmladší a nejmenší diecéze s řezenským protějškem trvá dodnes, ale při svém největším úkolu česká církev od Němců opisovat nemůže.

Během následujících osmadvaceti let, kdy církvím budou ještě přicházet restituční náhrady, musejí duchovní vymyslet byznys model, který uživí všechny jejich celorepublikové "pobočky" i zastřešující organizace. Důvod, proč Češi nemohou využít německý způsob, spočívá v úplně jiném systému financování a vztazích se státem.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • V lednu církve obdrží druhé restituční vypořádání a ukrojí další rok, který jim zbývá do chvíle, než budou hospodařit úplně samy.
  • V první fázi spoléhá největší katolická církev na nemovitosti.
  • Pak jsou na řadě výrobní podniky.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.