Největší hráč na českém knižním trhu Albatros Media pokračuje ve svém rozsáhlém akvizičním tažení. Minulý pátek se stal stoprocentním vlastníkem Nakladatelství Fragment, které patří s ročními tržbami přes 120 milionů korun do desítky největších nakladatelských domů v Česku. Za posledních šest let tak Albatros, patřící napůl podnikatelům Silke Horákové a Jaroslavu Horákovi, spolkl již sedmého konkurenta.

"Po spojení s Fragmentem se náš obrat zvětší asi o třetinu ze zhruba 450 milionů korun ročně na zhruba 600 milionů korun. Počet vydávaných titulů pak vzroste ještě o něco více než o třetinu," říká ředitel Albatrosu Václav Kadlec.

Albatros ročně vydává zhruba tisícovku titulů (včetně knih v cizích jazycích), Fragment jich loni vytiskl takřka čtyři sta. Hodnotu celé transakce nechce Kadlec zveřejnit, podle jeho slov jde ale o jednu ze dvou největších akvizic v historii Albatrosu (společně s převzetím nakladatelství Computer Press v roce 2010).

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?