Když vloni obdržela Nobelovu cenu za literaturu Kanaďanka Alice Munroová, mělo se slavit hned dvakrát. Byla totiž vůbec prvním laureátem oceněným výhradně za povídky. Což je žánr, který dnes nakladatelé neradi vidí, protože je až na úplné výjimky špatně prodejným zbožím. A co se týče širšího publika, magazíny přinesou povídku jen tehdy, když ji napíše populární romanopisec.

V takovém přístupu lze dobře vidět základní omyl, totiž podceňování povídkového žánru. Jako by šlo především o něco kratšího než román, a proto to musí romanopisec hravě zvládnout. Ale copak si stejně tak někdo myslí, že existuje žokej natolik skvělý, že by dokázal vyhrát Velkou pardubickou, i kdyby si místo koně osedlal francouzského buldočka?

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.