Mikina při přebírání státního vyznamenání rozčílila mnoho lidí. Byla to evidentní provokace, protože k prezidentovi se přece při takové chvíli chodí v obleku. I sám Robert Sedláček přiznal, že to byla trochu schválnost, kterou chtěl shodit oficiálnost procedury. Tedy jakási podvědomá vnitřní obrana proti tomu, že vyznamenání vůbec dostává a že si je otevřeně bere, jakkoliv musel pochybovat o tom, že si ho svou tvorbou už dostatečně zasloužil. Kdo ale Sedláčka trochu zná, ví, že tahle mikina je něco jako režisérova ikona. Nosí ji všude, pořád, vlastně ho málokdy lze potkat v něčem jiném. A kdyby ji najednou neměl, nebyl by to ani Sedláček.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.