Večer před tímto rozhovorem přišel Karel Eliáš domů, uvařil si večeři a z televize se dozvěděl, že v 70 letech zemřel skladatel Petr Hapka. "Uvědomil jsem si, že mně je jen o deset let méně. Takže bych chtěl ještě něco pořádného napsat. Ale určitě ne nový zákoník," říká Eliáš. Dá se to pochopit: déle než 10 let pracoval na novém občanském zákoníku. A když tahle revoluce v českém právu začala být od letoška realitou, odstartoval zakrátko na ministerstvu spravedlnosti náměstek a kritik normy Robert Pelikán velké přepisování paragrafů.

Zatím jste si přečetli méně než 5 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.