Když si diváci na Novém Zélandu naladili někdy v polovině prosince před dvěma lety televizní předpověď počasí, vyslechli ji v jazyce elfů. Moderátor tak vzdal hold prvnímu dílu trilogie Hobit, který čekal na svou premiéru. Tato oslavná chvíle vyslaná do éteru patřila ale především režisérovi a producentovi Peteru Jacksonovi, který začátkem milénia s Pánem prstenů – filmovou adaptací stejnojmenného díla J. R. R. Tolkiena obecně považovaného za nezfilmovatelné – dostal Zéland na světovou kinematografickou mapu. Později realizovaný Hobit už jen rozšířil Jacksonovo impérium. Výhled na slunečné počasí oznámený v elfštině zároveň připomenul, jak výrazně přesáhl fenomén Pána prstenů hranice filmu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.