Ve volbách strana expremiéra Jiřího Paroubka propadla: ve sněmovně ji loni chtělo 0,07 procenta lidí, po letošním říjnu má ve městech jen 14 zastupitelů.

Jestli ale Paroubkův LEV 21 něco umí, pak je to získávání peněz. Malá strana s mizivými vyhlídkami na úspěch dostala od sponzorů celkem 43,3 milionu korun. Jen jednotliví dárci jí věnovali průměrně 21 milionů ročně - takhle silnou finanční podporu v posledních letech neměla takřka žádná ze zavedených stran. "To se mi nezdá...," překvapují vysoké příjmy od sponzorů i samotného Paroubka, který před měsícem ohlásil definitivní odchod z vedení strany i z politiky.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.