Režisér Peter Jackson se objímá se svým kolegou Jamesem Cameronem. Stalo se na premiéře posledního dílu Hobita v Los Angeles, který definitivně ukončí tolkienovskou filmovou ságu.

Jackson má důvod k radosti: Hobit splnil umělecká i finanční očekávání. Dokázal navázat na nejúspěšnější film všech dob, Pána prstenů, a ještě slušně vydělat. Ani Jacksonův rodný Nový Zéland, kde se film natáčel, nepřišel díky filmovým pobídkám zkrátka. Film je průmysl, a pak někdy - dá-li Bůh a on dává - taky umění, vědí na Zélandu.

Ví to Jackson, ví to Cameron (jeho Titanic následuje Pána prstenů), jen to neví česká vláda, jež filmové pobídky omezila. Tak aspoň ten Hobit ať se vládě a poslancům líbí!

Foto: AP/ČTK

Foto: AP/ČTK

Foto: AP/ČTK

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru