Hospodářské noviny již po čtvrté oslovují ekonomické odborníky s dotazem, kterou nejlepší knihu týkající se ekonomie četli v právě končícím roce. Jde například o centrální bankéře, akademické ekonomy či ekonomické analytiky.

HN položily zhruba 70 odborníkům dvě otázky. Odpovědělo jich zhruba 24. HN se ptaly:

1) Která kniha o ekonomii vás nejvíce zaujala a proč? Uveďte dílo v jakémkoli jazyce.

2) Která kniha o ekonomii vás letos nejvíce zaujala v českém jazyce včetně překladů a proč? Nemusí jít o knihu vydanou v posledním roce.

V kategorii cizojazyčná kniha vyhrál "Capital in the Twenty-First Century" od Thomase Pikettyho, na druhém místě skončila kniha "Michaela Lewise Flash Boys: A Wall Street revolt."

Mezi českými nebo do češtiny přeloženými knihami vyhrál titul "Signál a šum. Většina předpovědí selže. Některé ne." od Natea Silvera, první místo s ním sdílí kniha Ayn Randové "Atlasova vzpoura.".

Přečtěte si, co vám doporučují vybraní ekonomičtí experti:

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.