Na lékaře, kteří mají hlavní působiště na pitevně, se díváme obvykle s jakousi směsí morbidní fascinace a lehké nedůvěry, která vychází z toho, že máme z jejich práce trochu strach. Bojíme se okamžiku, o kterém tušíme, že dříve nebo později přijde. Té chvíle, kdy se ocitneme v jejich péči.

MUDr. Michal Beran však mluví uklidňujícím hlasem, až se člověku mihnou hlavou jako na orloji všechny ty útěšně vyrovnané postavy ze známých filmů a seriálů, od rady Vacátka přes detektiva Columba až po Rudolfa Hrušínského z Vesničky mé střediskové. V jeho kanceláři v Nemocnici na Bulovce se každou chvíli rozezní svižný rock'n'roll s bluesovou harmonikou. To když mu zazvoní mobil. Na stole jsou vyrovnané staré desky Rolling Stones.

"Já jsem z generace, která byla rozdělená mezi Beatles a Stouny. Já fandil těm druhým. Od chvíle, kdy jsem na gymnáziu slyšel I'm a King Bee z jejich prvního alba, byl jsem do nich blázen. Sbíral jsem jejich desky, knihy, které o nich vyšly, všechno. A postupně jsem díky nim objevil blues."

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.