Podle ambiciózních plánů Nečasovy vlády měla státní správa v roce 2015 výrazně zeštíhlet. Mluvilo se o slučování ministerstev a rušení úřadů, jejichž práce se překrývá. Od ledna ale bude všechno jinak: kabinet Bohuslava Sobotky (ČSSD) nabere téměř tři tisíce nových lidí - a státním zaměstnancům už zvýšil platy. Vláda předpokládá, že více úředníků zlepší třeba výběr daní nebo čerpání evropských dotací.

Půjde o největší nábor státních zaměstnanců za poslední roky: podle institutu CERGE-EI se jejich počty v posledních deseti letech příliš neměnily a platy padaly dolů.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.