Podle rostoucí četnosti zpráv o přípravách na cestu člověka na Mars by se mohlo zdát, že výprava je na spadnutí a že rudá planeta by mohla být přívětivá. Nejnověji vědci zveřejnili data z průzkumného vozítka Mars Curiosity, podle nichž na místě, které sonda prozkoumala, bylo před miliardami let jezero, a tudíž podmínky pro život mikroorganismů.

Výprava s lidskou posádkou je však vzdálena ještě desítky let. Americká vesmírná agentura NASA minulý týden vyzkoušela raketu a kabinu Orion, která poprvé po čtyřiceti letech od posledního letu projektu Apollo opustila oběžnou dráhu a zase přistála. Další test má přijít za čtyři roky a let s lidmi na palubě je plánován nejdříve na rok 2021. Cesta na Mars tak připadá v úvahu někdy po roce 2030.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.