Porcování medvěda, během něhož se poslanci ještě před pár lety předháněli, kdo zvládne do svého regionu přesměrovat víc peněz, je už minulostí. Proto se kolem návrhu rozpočtu na příští rok sešla jen skromná hrstka návrhů na změnu a ve všech případech jde z pohledu celkové bilance o drobné. Poslanci tak hlavně vyjadřují podporu oblastem, kterým se věnují, nebo do přesouvání čísel vtělují politické manifesty.

Příkladem takové proklamace je návrh, s nímž přišli zástupci TOP 09. Chtějí sebrat 1,5 milionu z peněz, které má prezident Miloš Zeman na cestování. "Při zahraničních cestách hájí pouze své vlastní názory a reputaci České republiky spíše škodí," zdůvodňují Markéta Adamová a Jiří Koubek, proč chtějí tuto sumu raději poslat na program protidrogové kliniky. Šance, že by jejich nápad prošel při hlasování, je mizivá, ale TOP 09 si tak vydobyla další prostor, kde může zdůraznit své zahraničněpolitické cítění a postavit se proti Zemanovým proruským a pročínským prohlášením.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.