Velká jeskyně ve Švédsku a v jejím vnitřku vysoké černé kovové krabice, schovávající se za obrovskými větráky, to nevypadá jako příliš pravděpodobný pracovní nástroj pro dva tisíce lidí zaměstnaných v centru Ostravy. A přesto jím datové centrum se servery ukrytými v jeskyni je.

Nyní zase o něco důležitější, a to díky zakázce za půl miliardy korun od skandinávské společnosti EnterCard. Tu získala finská společnost Tieto pro svoje české vývojové centrum, které bude EnterCard dalších pět let dodávat komplexní IT služby.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.